ratturid web srgb (38 of 44).jpg

Mari, õpetaja

Kodu-töö-kodu marsruut: Vana-Kalamaja–Väike-Õismäe–Vana-Kalamaja

 

Mis on rattasõidu juures kõige parem?

Alguses arvasin, et rattasõit on eelkõige tervislik, siis aga avastasin, et see on ka odav ja kiire. Nüüd aga olen kõige uhkem selle üle, et minu ratas kompenseerib natukenegi seda, mida tiibklaverisuurused maasturid sajaaastaste puumajade ja keskaegse vanalinna vahel üritavad korda saata.

 

Millal ja kuidas avastasid enda jaoks rattasõidu?

Olen kogu elu rattaga sõitnud, aga 2013. aastal kesklinna tagasi kolides avastasin, et kõik on nii naeruväärselt lähedal. Kõik vahemaad tunduvad rattaga ka lühemad. Selleks, et säästa aega ja teha tervisesporti, alustasin rattasõiduga varakevadel ja lõpetasin esimese lume tulekuga, kuid nüüd ma ei mõista, miks ma pausitasin niimoodi.

 

Kas ja mis jääks teisiti liigeldes märkamata? 

Autos istudes ei näe ju üldse midagi, mul autot ei ole ja hea meelega ma ka sinna ei roni. Hapnikupuudus kohe! Ühissõidukitel on kindel marsruut ja sõiduplaan. Tänu rattale on iga nurgatagune ja tänavake tuttavad. Rattaga sõites saab igal ajal seisma jääda, pilti teha, teel tööle Stromkale ujuma või Paljassaarde lehmasid vaatama minna.

 

Miks sina rattaga tööle sõidad?

Jala tööle minnes võtaks bussipeatusesse minek 10 minutit, bussisõit 25 minutit ja bussipeatusest tööle veel 5 minutit ehk kokku 40 minutit. Uksest ukseni rattaga sõites läheb mul 25 minutit ja 200 kilokalorit, looduslikult punased põsed ja head reied veel lisaks. Pluss ujumine ja päevitamine teel kust iganes kuhu iganes.