ratturid web srgb (30 of 44).jpg

Mae, arhitekt

Kodu-töö-kodu marsruut: Pelgulinn–Ülemiste–Pelgulinn

 

Mis on rattasõidu juures kõige parem?

Rattasõit on meeletult mõnus vahepala töömõtetesse sättimiseks või sealt välja tulemiseks. Pea tuulutamiseks ja ilma nautimiseks. Enamasti kuulan rattasõidul ka audioraamatuid, mis innustavad ja inspireerivad. Tööle sõites saab igapäevane liigutamine mõnusalt teiste asjade käigus tehtud ja eraldi trenni polegi vaja minna. Kõige parem on muidugi see, et rattasõit teeb lihtsalt tuju nii heaks!

 

Millal ja kuidas avastasid enda jaoks rattasõidu? 

Rattasõiduga olen olnud sina peal juba aastast 2006, kui elasin Hollandis ning sõitsin iga päev 10 km kooli ja tagasi. Eestisse naastes igatsesin väga liikumispausi ja õues olemist, mida rattasõit pakub, aga toona olid sõiduvõimalused pea olematud ja ohtlikud. Mul on hea meel näha, et sellest ajast on päris palju muutunud! Tasapisi olen viimased 14 aastat rohkem ja vähem sõitnud. Aasta 2020 muutis päris palju ja rattast sai ka pikematel sõitudel jälle mu hea sõber.

 

Kas ja mis jääks teisiti liigeldes märkamata? 

Eestis on päikest nii vähe, et kui seda hommikust ja õhtust 40 minutit rattasõitu ei oleks, jääks mul vist enamik sellest päikesest nägemata ja kogemata. Pluss, Eestis on ikka palju parem ilm, kui aknast tundub!

 

Miks sina rattaga tööle sõidad?

Eelkõige seetõttu, et rattasõit teeb mind rõõmsaks ja värskeks ning annab energiat. Bussiga tööle sõites läheks mul täpselt sama aeg, mis rattaga, aga viimasega on lihtsalt nii palju mõnusam.