ratturid web srgb (28 of 44).jpg

Jana, baari juhataja

Kodu-töö-kodu marsruut: Kalamaja–vanalinn–Kalamaja

 

Mis on rattasõidu juures kõige parem?

Jalgrattaga oled iseenda boss – sul pole vaja oodata busse, valida veidraid marsruute, mis kulgevad su sihtkohast mööda. Mulle meeldib värske õhk, praeguses olukorras on jalgrattasõit ainuke liikumisviis, mis ei eelda maski kandmist.

Millal ja kuidas avastasid enda jaoks rattasõidu?

Alustasin jalgrattaga sõitmist ülikoolis, sõber andis mulle oma vana nõukaaegse Kama (kokkukäiva ratta), millel olid väiksed rattad ja millega oli väga raske sõita, kuid ma sain hakkama.

 

Kas ja mis jääks teisiti liigeldes märkamata?

Ma sõidan mööda väiksemaid teid, parke, kus ümbruskond on kindlasti kenam kui sõidaks bussi või trammiga – teekond on alati sama, mis kulgeb suurtel tänavatel, kus on liiga palju inimesi ja liiga palju müra. Isegi ilm tundub mulle rattaga sõites mõnusam kui jalgsi käies – talvel jõuan koju nii kiiresti, et ma tihtilugu isegi ei märka, kui krõbe väljas on, eriti kui ma kiiresti sõidan – see on samaaegselt ka trenni eest, saad sooja ega tunne külma.

 

Miks sina rattaga tööle sõidad?

Rattaga sõites on teekond niivõrd palju kiirem ja otsem – ma elan Kalamajas ja töötan vanalinnas. Kui ma sõidan trammiga, peaksin tegema suure ringi. Lisaks on ooteaeg ning sõidu planeerimine, mis sõltub sõiduplaanidest. Ma sõidan rattaga kõikjale. Kui ei saja liiga palju, siis isegi Lasnamäele. Mulle lihtsalt meeldib nii väga rattaga sõita.