ratturid web srgb (10 of 44).jpg

Ave, linnaametnik; Tarmo, baariomanik; Sume, mudilane

Kodu-töö-kodu marsruut: Kadriorg–Kalamaja–Kadriorg

Mis on rattasõidu juures kõige parem?

Tarmo: Värske õhk, võimalus kesklinna piires kiiresti liikuda ning füüsiline koormus saada. Ka väikselapsele on rattaga sõit hea alternatiiv kärule. Kui laps istub ees minu rattal, on tal nii kõrge vaade kui ka mõnus tempo liikumisel, tekib hea kulgemise tunne. Ave: Mõtted iseendaga ning paindlik liikumisviis. Ma olen alati uhke, kui avastan end taas ratta seljas olevat – väike heategu nii endale kui ka ühiskonnale.

 

Millal ja kuidas avastasid enda jaoks rattasõidu?

Tarmo: Rattasõidu avastasin enda jaoks juba lapsepõlves. Linnas elades on mul ratas olnud nii kaua, kui ma mäletan, algul maastikuratas ja nüüd juba linnaratas.

Ave: Linnaratta sain kingiks umbes 10 aastat tagasi. Siis hakkasingi ratast kasutama mitte ainult n-ö lõbusõitudeks, vaid ka transpordivahendina, et minna trenni, sõpradele külla, tööle või kuhu iganes vaja. Kui laps sai aastaseks, vahetasin linnaratta sellise vastu, kus mudilase sai koos tooliga ette istuma panna. Nii algas tema rattasõidu teekond.

 

Kas ja mis jääks teisiti liigeldes märkamata?

Tarmo: Inimesi kohtaks vähem, linna ennast märkaks vähem ning vaateväli oleks kitsam.

Ave: Rattaga on võimalik valida liikumiseks just selline kiirus, mis võimaldab avastada ümbritsevat ning peatuda just seal, kus on soov tekib. Kui laps rattale võtta, on veel teistmoodi vaade – rahulikum tempo ning detailid läbitavast teekonnast tulevad mängu.

 

Miks sina rattaga tööle sõidad?

Tarmo: Ratas on kiire ja mugav ning rattaga saan end liikuma.

Ave: Olen loomult roheline ja arvan, et rattad võiksid olla kesklinnas liikumisel oluline transpordivahend.