ratturid web srgb (8 of 44).jpg

Aleksandr, abielude registreerija

Kodu–töö–kodu marsruut: Sadama-–Veerenni–-Sadama

 

Mis on rattasõidu juures kõige parem?

Rattasõiduga kaasneb teatud vabaduse tunne -– saad sõita ka seal, kust autoga läbi ei mahu ning jõuad kohale palju kiiremini. Lisaks sellele saab alati valida väiksemaid teid ning seeläbi hingata värskemat õhku.

 

Millal ja kuidas avastasid enda jaoks rattasõidu?

Olin üsna väike, kui isa mind rattaga sõitma õpetas. Pärast paari kukkumist suutsin juba ise tasakaalu hoida ning mu sõidudistantsid läksid iga päevaga aina pikemaks. Ratta seljas avastasin ma oma kodulinna ning selle ümbrust ning rattaga hakkasin ma ka tööl käima.

 

Kas ja mis jääks teisiti liigeldes märkamata?

Ratta seljas saab sõita peaaegu kuhu iganes, mis see annab palju suurema vabaduse kui näiteks autoroolis olles. Ühistransport on ka tore, aga sellel on omad marsruudid ning näiteks linna avastamiseks jääb nendest väheks. Jalgrattaga saab aga liigelda peaaegu kogu aeg, ei pea ootama peatuses ning ka tankimise pealt saab raha kokku hoida (peaasi, et kummid oleksid terved ja õhku täis :-) ).

 

Miks sina rattaga tööle sõidad?

Pean tunnistama, et olen natuke laisk ning tihtilugu tulen majast välja alles viimasel hetkel. Sellisel juhul ei saa ma enam ühistranspordile loota ning olukorra päästab tubli kaherattaline. Lisaks aitab natuke trenni hommikul paremini ärgata ning rattasõit töölt koju jällegi väsimust maha raputada.